Loading color scheme

Kūrybinės dirbtuvės, parodos, meistriškumo kursai ir „Asmenukė su menininku“: geriausias menininkas bus išrinktas Vinnicijoje

Традиційний Міжнародний мистецький пленер «Кращий художник», який щороку відбувається за ініціативи народного художника України Володимира Козюка, розпочався 17 серпня та триватиме до 27 серпня.

Як повідомляють організатори, у цьогорічному конкурсі беруть участь 32 художники з різних куточків України, а також іноземних держав. Упродовж двох тижнів вони відтворюють на своїх полотнах Вінницю та інші міста України, формуючи таким чином імідж культурного розвитку потенціалу України загалом та розвитку світової культури.

Через карантин 16 учасників-іноземців долучилися до пленеру онлайн. Вони також отримали 100% гарантію на участь у пленері наступного 2021-го року.

– Участь у пленері беруть талановиті художники з усього світу. Навіть цього року, попри карантин до когорти українських митців долучаються художники з Китаю, США та Азербайджану. Однак 16 учасників працюватимуть в онлайні. Серед них художники з Киргизстану, Узбекистану, Палестини, Іраку, Йорданії, Білорусі, Словаччини, Грузії, Кореї, Польщі та Болгарії. Це свідчить про те, що наш проєкт стрімко розвивається – збільшується кількість учасників, які хочуть взяти участь у пленері, зростає рівень і майстерність конкурсних робіт, а відтак формується достойне ставлення до художників, – говорить ініціатор проведення Міжнародного мистецького пленеру, народний художник України Володимир Козюк.

У програмі цьогорічного пленеру відбудуться творчі майстерні, виставки, майстер-класи, лекції й семінари з обміну досвідом. Кульмінацією ж цьогорічного заходу стане мистецько-пізнавальний квест «Вінницька палітра – сучасне і минуле», який заплановано на 23 серпня. Під час події художники писатимуть міські пейзажі та визначні історичні місця Вінниці на чітко визначених локаціях. Вінничани й гості міста, розгадуючи квест, будуть відвідувати локації, робити з ними селфі, виставляти їх у мережу і переходити до наступного завдання. «Селфі з митцем», які наберуть найбільше вподобайок, будуть нагороджені дипломами та цінними подарунками від партнерів. 


Завершення Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник/The best artist – 2020» відбудеться 26 серпня. Члени журі оцінюватимуть конкурсні роботи 25 серпня за день до оголошення переможців. Нагородження буде закритою подією. Через карантин кількість буде обмеженою. За результатами конкурсу художники-переможці отримають спеціальну відзнаку «Кращий художник» та номінацію «The best artist». Крім того, визначатиметься лауреат премії імені Валерія Гегамяна. За результатами пленеру видадуть каталог та відкриють художню виставку учасників конкурсу.