Loading color scheme

Олег Шупляк

 

Shuplyak Oleh Avtoportret na stini pechery 2019 ta Avtoportret v Altamiri 2019

«Автопортрет на стіні печери» 2019 та «Автопортрет в Альтамірі» 2019 Роботи Олег Шупляк виконані в різних стилях, що зайвий раз підтверджує всебічно розвинений талант художника Асоціативний символізм, абстракціонізм, сюрреалізм, церковна розпис і навіть реставрація - творчі можливості українського художника не мають кордонів.

Мене ж зацікавила серія "Український космос" всі роботи 2019

Олег Шупляк - Заслужений художник України, народився у вересні 1967 на Тернопільщині. Сьогодні майстер проживає в мальовничому містечку Бережани, розташованому в Західній Україні, і, незважаючи на архітектурну освіту, продовжує створювати нові шедеври в області живопису. Техніка малювання з використанням оптичних ілюзій не нова, адже подібні прийоми використовувалися ще в XVI столітті. Їх можна зустріти в роботах італійця Джузеппе Арчімбольдо і картинах його послідовників. Одним з натхненників для Олега став відомий Сальвадор Далі . У всьому світі не так вже й багато художників-ілюзіоністів, які працюють в схожому стилі. Серед них можна відзначити мексиканського художника кіно і театру Октавіо Окампо, а також вільного творця з Росії, заслуженого художника Європи Вадима Долинського. Роботи Олег Шупляк виділяються серед творінь інших авторів наявністю українського колориту. На думку майстра, мистецтво знецінюється, коли воно перестає відображати національну сутність.

f Amphitheatre shuplyak oleg 1546522780

f artifakti shuplyak oleg 1569426319

f bulava shuplyak oleg 1577279917

f galaktiki shuplyak oleg 1569606260

f koliska shuplyak oleg 1563291963

 

Назва Стожари пов'язана з покосом. Ця назва Плеяд утворено від слова «стіг» або від «Стожар». У східних слов'ян «Стожари» називали кол, застромлять в землю (в даному випадку - в небо), щоб закріпити стіг сіна для сушки ./// ("Українська народна астрономія". Надія Федорович. Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології. Київ, 2009)

Олег Шупляк створює дивовижні твори. Вона також є чудовим візуалізатором, який створює  як для приватних резиденцій, так і для комерційних.

ВИСТАВКИ ХУДОЖНИКА

2019 - (березень) персональна виставка в Посольстві США в Україні. 2019 - (квітень) персональна виставка "Рідна земля" в Дипломатичній Академії України (Київ) 2019 - (травень, червень) Персональна виставка в Національному заповіднику "Батьківщина Тараса Шевченка" (Моринці, Шевченкове) 2019 - (серпень) персрнальна виставка "Двовзори" в р .. Чорномормьк, музей ім. А. Білого. 2019 - (серпень-вересень) персональна виставка "Соколиний рід", музей Зборівської битви. 2019 - (жовтень-листопад) персональна виставка в культурно-інформаційному центрі України у Франції (Париж). 2019 - персональна виставка в посольстві України у Франції. 2019 - з 21 грудня - постійно діюча експозиція "Рідний край" в музеї залізничного вокзалу. Козятина. 2020 року - (січень) персональна виставка в Centro Cultural Eduardo Úrculo (Madrid, Spain) Роботи знаходяться в колекціях: Національного музею Тараса Шевченка в Києві, міністерства культури України, Наукового центру Онтаріо (Канада), міжнародного фонду "Культурне надбання" (Санкт Петербург), а також в приватних колекціях багатьох країн світу.