Loading color scheme

ІВАН МАРЧУК

Марчук Іван Степанович—живописець, графік, скульптор, мислитель. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (1997), Народний художник України (2002), Почесний член Золотої гільдії Міжнародної академії сучасного мистецтва в Римі (2006), кавалер ордена Свободи (2016), почесний громадянин міст Києва, Тернополя та Канева. За версією британської газети «The Daily Telegraph» віднесений до сотні нині сущих геніїв людства, які створюють багатовимірний образ сучасного світу і, випереджаючи час, визначають напрямки і перспективи розвитку постіндустріальної цивілізації (2007).

Іван Марчук - один з найвизначніших митців України. Він єдиний український митець, який потрапив до списку 100 найвизначніших геніїв сучасності, опублікованого британською газетою The Daily Telegraph. "Моя трагедія в тому, що я народився не там, де хотів. Я волів би народитися в Австралії. Шкода, що я там не залишився, я ніколи сюди не приїхав би. Та і європейські країни – це культурні країни. Там порядок, усі ввічливі. Це мені потрібно. Я ненавиджу хамство, брехню і фальш", - поділився майстер. Арт-платформа Ukraine Art News підготував добірку цікавих фактів про життя та творчість художника. 

Першу виставку на Батьківщині художнику дозволили зробити у 42 роки. У 79 роки він став першим майстром, чиї картини були виставлені у "Мистецькому арсеналі" за життя митця. У майстра є іменна зірка «Іван Марчук». Вона знаходиться в сузір'ї Тельця на відстані 300 світлових років від Сонця. У 2008 році художник почав вже десятий період творчості. Зробив 42 картини – цикл називається "Погляд у безмежність".У дитинстві Іван Марчук за відсутністю фарб почав малювати соком рослин - квіти квітами. Пізніше він дізнався, що таку технологію застосовував Рабіндранат Тагор. Доробок митця налічує близько 5 000 творів і понад 100 персональних виставок.

Іван Марчук - винахідник багатьох оригінальних технік, найвідоміша з яких - «пльонтанізм» (від слова «пльонтати» — плести, переплітати).Іван Марчук - унікальна людина, яка працює на благо мистецтва. Він готовий не спати, аби створити новий шедевр, яким міг пишатися не лише він, а й критики та діти. Саме тому майстер працює щодня, по 17 годин. Рука митця може виконувати 120 рухів за секунду.

Leave your comments

Comments

  • No comments found